Будівництво та монтаж інженерних мереж і споруд
Горизонтальне буріння / Розробка грунту
В наші дні послуги горизонтального буріння стають все більш необхідними в різних ситуаціях. Адже такі завдання, як прокладка водопроводу, каналізації та інших інженерних систем все складніше виконати, використовуючи траншейний метод. Сьогодні всі досягнення технічного прогресу спрямовані на прискорення робочого процесу в усіх напрямках будівництва. Не є виключенням ремонт і прокладка каналізації та інших інженерних систем. Раніше для цього використовували досить витратний та не актуальний з позиції збереження ландшафту місцевості траншейний метод. Але сучасні нормативні акти та стандарти в багатьох випадках забороняють копання траншеї. Тому послуги горизонтального буріння стають все більш популярними.
«Прокол під дорогою» - ГНБ - метод горизонтально направленого буріння- технологія для безтраншейної прокладки будь-яких інженерних мереж: ми здійснюємо будівництво а так само реконструкцію підземних комунікацій з поліетилену і металу безтраншейним способом за допомогою установок ГНБ.
- Під трубопроводи;
- Під газопроводи;
- Водопроводи;
- Напірну і соматичних каналізацію;
- Зливову каналізацію;
- Електричні кабелі;
- Телефонні та оптико-волоконні кабелі та ін.
Установка ГНБ дозволяє здійснювати безтраншейну прокладку комунікацій:
- Під діючими автомобільними і залізничними шляхами;
- Під водними перешкодами, в заболоченій місцевості;
- В умовах щільної житлової забудови міст, без розтину асфальтобетонного покриття;
- На ділянках, де немає можливості застосовувати землерийну техніку;
- На території промислових підприємств в умовах діючого виробництва;
- В специфічних грунтах (скельні породи, плавуни і ін.);
- Під лісовими масивами, в міських парках без розтину грунтово-рослинного шару
Переваги ГНБ прокладки труб:
- Суттєве зменшення матеріальних витрат;
- Скорочення часу прокладки трубопроводу;
- Не буде потрібно перекриття руху наземного транспорту
- Зменшення робочих для проведення земляних робіт;
- Мінімальне нанесення шкоди навколишньому середовищу;
- Можливість прокладки труби в зимову пору року;
- Підвищення безпеки роботи персоналу.
Буріння пілотної свердловини
Буріння пілотної свердловини робиться під передбаченим кутом входу в грунт і по проектній траєкторії за профілем і планом прокладки комунікації.
Буріння здійснюється буром зі змінними насадками для різних видів грунту. Зміна напрямку буріння здійснюється за допомогою скошеної бурової лопатки.
Під час проходження пілотної свердловини оператор установки ГНБ відстежує становище бура з допомогою вимірювального зонда, розташованого по бурової головкою (або вбудований в неї) і локаційних систем. Інформація про розташування, ухил, азимут бурової головки є визначальною для контролю траєкторії буріння. Для корекції траєкторії оператор зупиняє обертання бурових штанг, встановлює скіс бурової головки в потрібному положенні і здійснює задавлювання штанг до досягнення бурової головкою проектного (необхідного) становища.
При необхідності бурова головка може бути відведена назад на довжину однієї або декількох штанг, з подальшим коригуванням траєкторії буріння.
Бурова головка має отвори для подачі особливого бурового розчину (бентоніту), який нагнітається в свердловину і утворює суспензію з подрібненої породою. Буровий розчин зменшує тертя на буровій головці і штангах, оберігає свердловину від обвалів, охолоджує породо-руйнівний інструмент, руйнує породу і очищає свердловину від її уламків виносячи їх на поверхню. Будівництво пілотної свердловини завершується виходом бурової головки в заданій проектом точці (на поверхню або в підготовлений приямок (приймальний котлован).
Сухе горизонтальне буріння - (використовується в містах, селищах, населених пунктах, в стислих умовах)
- Діаметр проколу: 130 мм на максимальну довжину в 30 метрів
- Діаметр проколу: 326 мм на максимальну довжину в 30 метрів
Для виконання робіт потрібна незначна розробка грунту вручну:
- Приямок розмірами 1мХ 3м (стартовий)
- Приямок розмірами 1,5 м х 1,5 м (приймальний).
Непотрібні майданчики для забурювання під кутом 20 °. Можливість оснащення проколу з приямку а не з поверхні. Можливість монтажу труб ПВХ в прокол.
- Відсутність затоплення приямків (погодні умови)
Ціна на безтраншейний спосіб прокладки труб залежить від діаметра і довжини проколу, фізико-механічних властивостей і гідрогеологічних умов розроблюваних грунтів. Використання відповідних трубопроколюючих, продавлювальних і бурильних агрегатів, установок і обладнання.
Наші інженери завжди готові Вас проконсультувати з питання будівництва, ремонту а так само реконструкції інженерних мереж.
За Вашим бажанням готові виїхати на місце робіт для консультації та оцінки вартості робіт.